V sobotu 14. července se uskutečnil Sraz Kvíčaláků u příležitosti 50. sezóny táboření na Kvíčalce. Za krásného počasí se sešlo 120 účastníků všech generací (na fotu z odpoledního nástupu nejsou všichni), aby pobylo na místě, které je pro ně srdeční záležitostí. Pohodové odpoledne vyvrcholilo večerním táborákem, který se za zpěvu a povídání protáhl do časných ranních hodin. O akci postupně přineseme další informace včetně fotografií.

fotogaleriefotografie ze srazu:

Aktuality přihlášení k odběru novinek

Na táboře vlčat na Kvíčalce

večerní táborákPrvní dva prázdninové týdny letos táboří na Kvíčalce 1. oddíl vlčat. V pátek 6. července 2018 jsme s oldskauty rádi přijali pozvání na večerní táborák a vypravili se na návštěvu tábora. Zúčastnili jsme se večerního nástupu, kde patnáctka vlčat hodnotila se svými vedoucími a rádci denní program včetně výsledků celotáborové hry, ve které statečně bojují jako zaklínači proti nebezpečným stvůrám sužujícím jejich zemi. Po setmění pak byl zapálen slavnostní táborák, u kterého jsme si společně zazpívali a pobavili se osobitými vlčáckými scénkami. Počasí mladým táborníkům zatím docela přeje a z toho, co jsme viděli a slyšeli, lze usuzovat, že jsou spokojeni a letní tábor si užívají. (Jessie, 6.7.2018)
» fotografie z návštěvy táborakomentář

^

Stavění tábora na Kvíčalce

stavění tábora na KvíčalceSérie červnových brigád na Kvíčalce byla v sobotu 30. června 2018 zakončena stavěním tábora. Byly vyneseny a smontovány stany, táborové náměstíčko rostlo doslova před očima. Počty brigádníků výrazně posílily obětaví rodiče, bez jejichž významné pomoci by se práce výrazně protáhly (děkujeme moc). Pracovalo se také na dalším nezbytném zázemí pro táboření (rozvod vody pro hygienu i kuchyň aj.). Hned následující den nastupoval letošní první turnus táborníků – vlčata z 1. oddílu. (Jessie, 1.7.2018)
» fotografie z brigádykomentář

^

Závod vlčat a světlušek 2018 - krajské kolo

Závod vlčat a světlušek 2018Letos se nám v okresním kole Závodu vlčat a světlušek zadařilo, a tak z našeho střediska vyrazily na krajské kolo dvě družiny - vlčácká Červená šestka a světluščí družina Soviček. Krajské kolo se konalo 9. - 10. června 2018 na táborové základně poličských skautů Maděra u obce Telecí. Po splnění vstupních úkolů, prohlídce tábořiště a zabydlení závodníků došlo v sobotu odpoledne na samotné závody, při kterých družiny postupně vystřídaly všechna připravená stanoviště s různými úkoly. Zbylý čas využily na různé aktivity, jako byla trampolína, vory na vodě nebo hřiště. Počasí na závodech bylo proměnlivé, ale večer se umoudřilo, a tak mohl být zapálen táborák. Našim vlčatům se v závodu podařilo získat krásné 5. místo. Sovičkám se dařilo ještě lépe a odvezly si výborné 2. místo. (Indy, 21.6.2018)
» celý článek, fotografiekomentář

^

Kvíčalka se chystá na prázdninové táboření

brigáda na KvíčalceV sobotu 9. června 2018 se konala již druhá jarní brigáda na Kvíčalce. Letní tábory se rychle blíží a tábořiště je třeba připravit tak, aby malým i velkým táborníkům poskytlo co nejlepší zázemí. Tentokrát se hrabala posekaná tráva, uklízely se popadané stromy, zametaly střechy kuchyně a jídelny, likvidoval se přístřešek starého „Česílka“, prohlubovaly se odvodňovací stružky, čistila studna a nezapomnělo se ani na latríny. Udělala se spousta práce, a co se nestihlo, na tom se bude pracovat zase příští sobotu. Vždyť za dva týdny již Kvíčalka přivítá první turnus táborníků. (Jessie, 12.6.2018)
» fotografie z brigádykomentář

^

Cesta na severozápad 2018

hod lasemPo osmnácté jsme v neděli 3. června 2018 organizovali pro veřejnost cyklistickou Cestu na severozápad. I letos se podařilo připravit 16 traťových kontrol, z toho polovina z nich byla proti loňsku obměněna. Počasí akci přálo, organizačně vše „klaplo“, nikdo nepřišel k úhoně a soudě podle ohlasů byli účastníci s připraveným programem spokojeni. 36 pořadatelů proto zamrzelo, že na trať mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem vyrazilo jen 54 účastníků. Přesto nebyla letošní „Cesta“ neúspěchem a chvála patří všem, kteří ji organizovali i těm, kteří s námi vyjeli. Nejmladším aktivním účastníkům byly čtyři roky, nejstaršímu třiašedesát. Věříme, že si každý kromě diplomu a nějaké té drobnosti „za účast“ odnesl i pěkný zážitek z příjemně prožitého dopoledne. (Jessie, 7.6.2018)
» celý článek, fotografie aj.komentář

^

Naši činnost podporují: