Aktuality odběr novinek čtečkou RSS naše středisko na Instagramu naše středisko na Facebooku

Sýkorky v Olomouci

Sýkorky v OlomouciMinulý týden v sobotu jely Sýkorky navštívit Pevnost poznání do Olomouce. Pro některé to byla první zkušenost s jízdou vlakem. 🚂 V pevnosti si vyzkoušely spoustu hlavolamů, her a jiných zajímavých věcí. Pevnost je rozdělena na čtyři expozice. Například historie, kde si mohly vyzkoušet oblek vojáka, nebo v expozici živá voda zkoumat pod mikroskopem vodní živočichy. Každá světluška si našla část pevnosti, která ji bavila nejvíce. 😀 Poté se prošly po Olomouci a podívaly se na rozsvícený vánoční stromeček, trhy a vánoční kolo. Všude šla cítit krásná atmosféra a duch Vánoc. 🎄✨ (Bára, 30.11.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Surikaty a Srnky na výpravě v Prostějově

Surikaty a Srnky na výpravě v ProstějověO víkendu z 19. na 20. listopadu 2022 se vydaly Surikaty a Srnky na výpravu do Prostějova. Holky podstoupily výcvik na záchranu planety Země v případě propojení dimenzí. Celým výletem je provázel šílený vědec Dr. Pedro de la Vedro. Ve volném čase jsme stihly objevovat krásy Prostějova, nasát vánoční atmosféru prvním punčem, zahrát si v klubovně stolní fotbálek, nebo si vyzkoušet Laser arénu. Na základě prázdných talířů jsme uznaly, že i jídlo chutnalo a celý program byl zakončen předáním osvědčení o projití výcvikem. (Káťa, 29.11.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Bojovka Turnaj Kouzelníků

Bojovka Turnaj Kouzelníků 12.11.2022, 23... že Vám tato čísla nic neříkají? Nevadí, rád Vám vše objasním. Kombinace těchto čísel je sama o sobě kouzelná, tudíž nebylo nic lepšího, než přesně v tento den zorganizovat Turnaj kouzelníků v rámci večerní bojovky v ulicích Moravské Třebové. V sobotu 12. listopadu jsme se společně sešli na turnaji v tělocvičně Základní školy U Kostela v Moravské Třebové a přivítali 20 kouzelnických škol u 23. bojovky, tentokrát na kouzelnické téma. Letos to bylo poprvé, co jsme společně navštívili svět Harryho Pottera.
Po registraci škol byly vysvětleny pravidla turnaje. Tento rok byl obměněn způsob boje, protože do bojů byla zavedena fáze přípravy boje, kdy oba týmy využívali svá naučená kouzla. Z počátku byly boje složitější, ale se zkušenostmi se našim účastníkům dařilo v soubojích čím dál tím víc.
Celý turnaj nebyl pouze o soubojích, byl samozřejmě o splnění nelehkých úkolů. Tak jako ve světě Harryho Pottera si museli kouzelníci poradit s trablemi jezerních lidí, zvládnout nástrahy bludiště a vyřešit stanoviště, kde na ně číhali tři draci. Bradavice zůstaly stát, pohár za splnění všech stanovišť bohužel nikdo nezískal. Nejblíže k dokončení všech úkolů turnaje byly Borůvky, kterým chybělo pouze zachránit paní jezera. Na konci se nám podařilo společnými silami zahnat smrtijedy a pána Zla.
Ale kdo ví, co na nás čeká příští rok… (Kulda, 23.11.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Výprava 2. oddílu se Slunečnicemi

Výprava 2. oddílu se Slunečnicemi 28. října 2022 v 17:27 jsme se měli sejít na autobusovém nádraží s oddílem Slunečnic z Brněnce, kterému se bohužel o hodinu opozdil spoj do Moravské Třebové, takže jsme šli na skautský Barák sami. Po hodině se dostavily holky, které jsme radostně přivítali. Po přivítání přišlo rozdělení do kluboven a následné ubytování. Kolem sedmé hodiny nastala večeře a jednoduché prvotní seznamovačky. Jakmile se setmělo, začala Bojovka v Moravské Třebové, plná šifer a úkolů. Přišli jsme unavení na Barák a šli spát.
Ráno nás čekala snídaně v podobě domácích buchet. Okolo 10. hodiny jsme se vydali na výlet na Hradisko. Po cestě jsme hráli hru Nálet bomba medvěd. Jakmile jsme dorazili na Hradisko, začali jsme s hledáním dřeva a vařením oběda. Na oběd jsme měli kuře na kari. Po doobědvání jsme uklidili ohniště a začala velká hra zvaná Restaurace. Principem hry bylo shánění surovin pro zákazníky a následné doručení. Následoval odchod zpět na skautský Barák. Poté, co jsme chvíli vydechli, začala hra od Ádi, během které vedoucí připravili večeři. Po hře přišla večeře, po které následovalo osobní volno doprovázené hraním na kytaru a stolními hrami.
V neděli nás čekala už jen snídaně, kde jsme dojedli zbytek buchet. Bohužel úklid nám zabral víc času než jsme předpokládali, takže jsme se z děvčaty rozloučili už na Baráku a zbytek uklidili sami. (Liči, 22.11.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Výprava 2. oddílu na Kvíčalku

2. oddíl na Kvíčalce Sešli jsme se v pátek „u žižkárny“, od které jsme vyrazili na Kvíčalku. U rozcestníku jsme byli zasvěceni do symbolického rámce výpravy – kolonizace exoplanety. Na Kvíčalce jsme se zabydleli v chatě. Zahráli jsme si na hřišti Rytíře. V chatě jsme si chvíli do setmění povídali a hráli Městečko Palermo. Po setmění byli kluci rozděleni na dvě skupiny. Čekala je noční plížící hra, při které si kradli kolíčky ze svých základen. Sem tam se i běhalo, ale nikdo se nezranil. Po hře jsme se uvelebili v chatě a šli spinkat.
V sobotu ráno sice byli už všichni vzhůru, ale oficiálním budíčkem byla vypalovačka na kytaru. Milan s Jonášem vedli ranní rozcvičku. Někam odběhli a když se vrátili, našli v chatě Maciho jako doktora Skalpela na zemi s roztrhnutým hrudníkem. Po snídani následovala šátková bitva. Milan se hodně chlubil tím, že má dva životy (dva šátky), ale byl vyřazen jako první, což všem udělalo radost. Po bitvě udělali kluci z klacků a celty zdravotní nosítka, aby odnesli „raněné.“ Po svačince kluky čekaly dvě další „mrtvoly“ s „prokousnutou lebkou“ a hádanka, která jim otevřela trezor se surovinami, ze kterých si na ohni v kuchyni uvařili oběd. A pro nasycená bříška nebylo nic lepšího než polední pauza. Následovala obchůzka Kvíčalky se zavázanýma očima. Vždy vedl slepé jen jeden, co viděl. Po cestě plnili úkoly na stanovištích – udělali po slepu bez mluvení velký kruh z lana, po slepu nakreslili kytaru a házeli šišky mezi dva stromy (s pomocí toho co viděl). Večer byl završen hrou, která byla lehce inspirována hrou Among us. Plnili lehké úkoly a zahajovali autodestrukce. Michal chodil kolem a ve stínech temnoty pouštěl na repráku řev „alinea“. Nakonec jsme stihli ještě jednu hru Bang! a šup do hajan.
Nedělní budíček tentokrát doprovodila klidná melodie kytary. Zabalili jsme se, uklidili chatu a vyrazili domů. Pá, pá, pá, řekli jsme pá před „žižkárnou“ a rozutekli jsme ke svým rodinám. (Liči, 21.11.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Naši činnost podporují: