plakát

Operace PVC, 22. dubna 2017

Podvanácté jsme v rámci Dne Země uklízeli přírodu v okolí města. I přes nepřízeň počasí se sešlo víc jak 50 dobrovolníků (velký dík všem!). Jak to vypadalo na letošním "pévécéčku" se můžete přesvědčit z prvních dostupných fotografií, brzy určitě přibydou další. (Jessie)

Aktuality přihlášení k odběru novinek

250. schůzka Lišek

250. schůzka LišekČas utíká jako voda a důkazem je i to, že družina Lišek nedávno oslavila již 250. schůzku. Týden, co týden se ve školním roce již sedm let pravidelně scházíme - za tu dobu jsme společně zažily spoustu dobrodružství, našly si plno dobrých přátel, naučily se kupu nových věcí a s chutí v tom budeme pokračovat dál. V pátek 14. dubna 2017 jsme se sešly na speciální schůzce, na které samozřejmě nemohlo chybět překvapení - speciální dort jen pro tento okamžik, se skautskou lilií a malou liškou na vrcholku. Dort se líbil, ale dlouho jsme nevydržely se na něj jen koukat, a tak za chvilku téměř všechen zmizel. Po dortu jsme se daly do vzpomínání na všechny akce a schůzky, které jsme za celou dobu našeho fungování zažily. K tomu nám samozřejmě nejlépe posloužila kronika. Nejvtipnější bylo samozřejmě procházení starších fotek ze všech už málem zapomenutých akcí. Jelikož nám přálo i počasí, na závěr schůzky jsme si společně na hřišti zahrály i několik her. Schůzka se nám tedy vydařila a my se můžeme těšit na další kupu společně prožitých dobrodružství. (Nikča, 29.4.2017)
» celý článek a fotografiekomentář

^

Výprava do Moravského krasu

před HladomornouNa Zelený čtvrtek 13. dubna 2017 vyrazil první oddíl vlčat Bílá stopa na tradiční velikonoční výpravu do Moravského krasu. Čtrnáctičlenná skupina cestovala autobusem do Svitav, poté vlakem do Blanska a dále autobusem do Ostrova u Macochy. Další už pěší cesta vedla po červené značce směr Holštejn. Prozkoumali jsme ponor potoka u Nové Rasovny, zříceninu hradu Holštejn a volně přístupnou jeskyni Hladomorna. Kolem studánky Na Troubkách a obcí Šošůvka jsme došli až do Sloupu. Následovala zajímavá prohlídka rozsáhlého podzemí Sloupsko-šošůvských jeskyní. Zážitků i kilometrů už bylo na jeden den dost, byl čas zamířit zpět k domovu, kam jsme nakonec, přes jisté komplikace s autobusem ze Svitav, i v pořádku dorazili. (Jessie, 25.4.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Základní kolo Svojsíkova závodu

Svojsíkův závod 2017, PosekanecV sobotu 8. dubna 2017 se Vlčice a Lišky ze 4. oddílu vydaly na základní kolo tradičního Svojsíkova závodu na Posekanci u Litomyšle. Družiny si vyzkoušely různá stanoviště, od klasické zdravovědy, přes modelaci terénu podle mapy, až po řešení krizových situací. V konkurenci osmi družin ze středisek okresu Svitavy nakonec ani jedna naše družina nepostoupila, ale zkušenost to byla nenahraditelná. Skauti z našeho střediska se tentokrát Svojsíkova závodu nezúčastnili. Krajské kolo závodu, na které z předních míst okresního kola postoupily chlapecké družiny z Litomyšle, Dolního Újezdu a Svitav a dívčí družiny z Litomyšle, se koná v červnu v Chrasti u Chrudimi. (Betka, Jessie, 14.4.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Vymalováno!

malování klubovnyNa přelomu března a dubna 2017 probíhalo na našem skautském „Baráku“ velké malování. Stejně jako u předchozí rekonstrukce elektroinstalace bylo vymalování opravených místností řešeno svépomocí, konkrétně si je vzali na starost naši mladí roveři obojího pohlaví. A výsledek vypadá velmi pěkně! Jistě, asi to není jako od profesionála a sem tam nějaká drobná vada na kráse se najde, ale zase není nad dobrý pocit z vlastnoruční práce – to se prostě cení. Určitě dík všem, kteří přiložili ruce k dílu. Proběhl už také základní úklid, včetně odvozu „stavebního nepořádku“, mytí oken apod. Finální výzdoba kluboven už je plně v režii jednotlivých oddílů a věříme, že s ní nikdo nebude otálet. Vždyť po dlouhém „rekonstrukčním období“ se už všichni jistě do nových a pěkně opravených prostor těší. A určitě si jich budou i více vážit, když jejich zvelebení stálo tolik úsilí a času. (Jessie, 9.4.2017)
» fotopřílohakomentář

^

XV. Valný sněm Junáka

logo XV. Valného sněmu JunákaO víkendu 24. - 26. března 2017 se ve Velkém Meziříčí konal XV. Valný sněm Junáka – českého skauta, na kterém naše středisko coby delegátka zastupovala výchovná zpravodajka Pája N. Kromě tradiční volby nového složení ústředních orgánů (volené části Náčelnictva, Rozhodčí a smírčí rady a Ústřední revizní komise) přijímalo více jak 500 delegátů z celé České republiky i usnesení k tématům předsněmovní diskuze, kterým dominovala zejména strategie Junáka do roku 2022, podpora výchovné činnosti, dospělí v organizaci a role skautingu v měnící se společnosti. Poděkování patří nejen pořadatelům za bezchybný průběh akce a všem zúčastněným za kultivovaný průběh náročných diskuzí, ukázku plodné a smysluplné „demokracie v praxi“, inspiraci a motivaci do další každodenní skautské činnosti, ale také odcházejícím členům ústředních orgánů, kteří za sebou zanechávají velký kus práce. Opomenuta nebyla ani vzpomínka na skautské osobnosti, které již bohužel nejsou mezi námi, ale které se spolu se stávajícími členy Junáka přičinily o to, že je skauting se svou rostoucí členskou základnou stále na výsluní. Účast na sněmu tak byla nejen velkým zážitkem, cennou zkušeností a prostředkem k setkání s desítkami skautských přátel, ale především studnicí poznání a motivace do další činnosti. (Pája N., 2.4.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Naši činnost podporují: