Aktuality přihlášení k odběru novinek

Bratr Karel Metyš převzal cenu města za rok 2016

slavnostní přípitek při předávání ceny města za rok 2016 (Karel Metyš 2. zleva)Ing. Karlu Metyšovi a JUDr. Ing. Janu Vermouskovi předal 19. června 2017 starosta Moravské Třebové Miloš Izák Cenu města za rok 2016. Slavnostnímu aktu v obřadní síni radnice byli přítomni rodinní příslušníci, místostarostové, zastupitelé a členové komise památkové péče. Naše středisko mělo zastoupení vedoucím střediska, neboť Junák - český skaut, středisko Moravská Třebová, byl spolunavrhovatelem ocenění Karla Metyše, mj. za jeho mnohaleté působení v oblasti práce s mládeží, ať už jako skauta (vedoucí střediska 1968-70), nadšeného turisty a vodáka či učitele hudby. Karel Metyš, který byl také prvním polistopadovým starostou Moravské Třebové, se navíc letos dožívá významného životního jubilea. (Jessie, 20.6.2017)
» fotografie F. Žáčka ze slavnostního aktukomentář

^

Cesta na severozápad 2017

Cesta na severozápad 2017Sedmnáctý ročník skautské cyklistické akce pro veřejnost „Cesta na severozápad“ dostal do vínku krásné počasí. I proto je až s podivem, že v neděli 4. června 2017 vyrazilo na trať mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem pouhých 47 účastníků, aby si užilo pohodové dopoledne v přírodě, spojené s aktivním pohybem a plněním nenáročných úkolů na 16 traťových kontrolách. A soudě podle ohlasů a zápisů v návštěvní knize se jim letošní „Cesta“ líbila. Na organizaci se podílelo 37 pořadatelů, kterým za to patří velký dík, stejně jako Městu Moravská Třebová za tradiční podporu akce. A poděkování si samozřejmě zaslouží i ti, kteří nelenili a vydali se s námi i letos na severozápad. (Jessie, 10.6.2017)
» podrobnější text, fotografie, video, návštěvní kniha aj.komentář

^

Operace PVC 2017

účastnické foto s úlovkemV sobotu 22. dubna 2017 pořádalo naše středisko v rámci Dne Země již 12. ročník úklidové akce Operace PVC, při které jsme Poctivě Vyčistili (nejen) Cesty v oblasti Pekla, Pastviska, Křížového vrchu a cesty na Srnčí. I přes deštivé počasí se sešlo pěkných 53 dobrovolníků, kromě skautů také několik rodičů a oddíl mladých hasičů. V uvedených lokalitách jsme posbírali v součtu asi deset pytlů plastů, papírů, skla a plechovek, pneumatiky, plechy, textil… Všechny skupiny se nakonec sešly u společného ohně v Pekle, kde se jim kromě občerstvení dostalo také tradičního poděkování přímo od Paní lesa. Akci podpořily Technické služby a Město Moravská Třebová. Byla také zaregistrována v rámci celostátního projektu „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Všem, kteří se nenechali počasím odradit a obětavě přišli uklidit cizí nepořádek, patří velký dík. (Jessie, 25.5.2017)
» podrobnější text, fotografie aj.komentář

^

250. schůzka Lišek

250. schůzka LišekČas utíká jako voda a důkazem je i to, že družina Lišek nedávno oslavila již 250. schůzku. Týden, co týden se ve školním roce již sedm let pravidelně scházíme - za tu dobu jsme společně zažily spoustu dobrodružství, našly si plno dobrých přátel, naučily se kupu nových věcí a s chutí v tom budeme pokračovat dál. V pátek 14. dubna 2017 jsme se sešly na speciální schůzce, na které samozřejmě nemohlo chybět překvapení - speciální dort jen pro tento okamžik, se skautskou lilií a malou liškou na vrcholku. Dort se líbil, ale dlouho jsme nevydržely se na něj jen koukat, a tak za chvilku téměř všechen zmizel. Po dortu jsme se daly do vzpomínání na všechny akce a schůzky, které jsme za celou dobu našeho fungování zažily. K tomu nám samozřejmě nejlépe posloužila kronika. Nejvtipnější bylo samozřejmě procházení starších fotek ze všech už málem zapomenutých akcí. Jelikož nám přálo i počasí, na závěr schůzky jsme si společně na hřišti zahrály i několik her. Schůzka se nám tedy vydařila a my se můžeme těšit na další kupu společně prožitých dobrodružství. (Nikča, 29.4.2017)
» celý článek a fotografiekomentář

^

Výprava do Moravského krasu

před HladomornouNa Zelený čtvrtek 13. dubna 2017 vyrazil první oddíl vlčat Bílá stopa na tradiční velikonoční výpravu do Moravského krasu. Čtrnáctičlenná skupina cestovala autobusem do Svitav, poté vlakem do Blanska a dále autobusem do Ostrova u Macochy. Další už pěší cesta vedla po červené značce směr Holštejn. Prozkoumali jsme ponor potoka u Nové Rasovny, zříceninu hradu Holštejn a volně přístupnou jeskyni Hladomorna. Kolem studánky Na Troubkách a obcí Šošůvka jsme došli až do Sloupu. Následovala zajímavá prohlídka rozsáhlého podzemí Sloupsko-šošůvských jeskyní. Zážitků i kilometrů už bylo na jeden den dost, byl čas zamířit zpět k domovu, kam jsme nakonec, přes jisté komplikace s autobusem ze Svitav, i v pořádku dorazili. (Jessie, 25.4.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Naši činnost podporují: