Aktuality přihlášení k odběru novinek

Stonožčí Jeseníky 2019 aneb Do třetice všeho dobrého!

Stonožky v JeseníkáchZ prázdnin se pomalu stávají vzpomínky, a to i z jejich posledních dnů, kdy družina Stonožek vyrazila na svůj třetí puťák. Hezčí zakončení léta i společných deseti let si mladé rangers ani nemohly přát. Po putování Pálavou a bližším poznání moravskotřebovského okolí opět zvýšily level a letos vyrazily zdolat hřebenovku do Jeseníků. Během necelých čtyř dnů 7 statečných s „plnou polní“ urazilo 40 km a nastoupalo asi 1600 výškových metrů. Výšlap s třemi přespáními vedl přibližně po trase Ramzová - Obří skály – Šerák – Keprník - Vřesová studánka - Červenohorské sedlo – Švýcárna – Praděd – Ovčárna - Jelení studánka – Skřítek. Cením si vůle a dobré nálady této partičky, která i přes únavu a mnohdy nelehké podmínky nikoho neopustila, a jak říkáme: „Jedeme dál!“. Tak příště prý Tatry... :D (Mirka, 4.9.2019)
» celý článek a fotografie komentáře

^

Bourání tábora na Kvíčalce

bourání táboraS blížícím se koncem srpna dovršil svůj čas i poslední táborový turnus a po dvou prázdninových měsících se v sobotu 24. srpna 2019 sbalením tábora ukončila letošní sezóna táboření na Kvíčalce. Kdo měl choutky tu strávit o něco víc času, posedět s kamarády u ohně a možná letos naposledy nasát nočního kvíčalovského vzduchu, zúčastnil se v předvečer balení 4. ročníku hamakové přespávačky, jehož působištěm byl stejně jako vloni Suchý vrch. Na rozdíl od minulého léta počasí od účasti na uklízení tábora neodrazovalo. Kromě nasazení necelých třech desítek moravskotřebovských skautů je zapotřebí vyzdvihnout pomocnou sílu slovenských táborníků, díky jejichž podpoře se stany i další materiál podařilo sklidit a uskladnit ve velice dobrém čase. Naše táborové městečko se tak zase uložilo ke spánku, připraveno na celoroční víkendovou činnost Kvíčaláků a dalších „příznivců červené půdy“. (Mirka, 27.8.2019)
» fotografie z bourání tábora komentáře

^

Nová stavba na Kvíčalce

nové sprchové kouty na KvíčalceKdo v druhé polovině srpna navštívil Kvíčalku, možná už zahlédl zbrusu novou stavbu nedaleko umývárky a sprchy. Příští rok ji ještě čekají nějaké dodělávky, ale nic to nemění na skutečnosti, že Kvíčalka má nové parádní sprchové kouty! Stavitelé mysleli na vsakování vody i na odvětrání zbytečné vlhkosti, ale také na dlouhověkost a estetiku, a to všechno se povedlo na jedničku. Ačkoli sprchy nebyly ve zkušebním provozu ani týden, je ověřeno, že je možné užívat obě kabinky současně, táborová hygiena bude tedy nyní výrazně komfortnější a rychlejší. Přemýšlíte, jak je možné, že se mluvilo o stavbě verandy, o bourání sauny, o opravě jídelny, ale o budování sprch jste nezaslechli? Věc má jednoduché vysvětlení: sprchy jsou překvapením a dárkem od táborníků z Bratislavy, přičemž největší zásluhu na nich mají Ivan a Maťo. Rozhodně jim patří hodně uznalé a hlasité tradiční kvíčalovské UMÍ !!! (Darzinka, 27.8.2019)
» fotografie komentáře

^

Rekonstrukce malé verandy chaty na Kvíčalce

chata na KvíčalceBěhem táborové sezóny 2019 proběhla rekonstrukce malé verandy. Vlastně se hodí napsat spíš výstavba nové malé verandy, neboť z té původní zůstala jen střecha. Staré stěny i podlaha zmizely, protože je už notně nahlodal zub času, a díky úsilí Lvíčat, Bádyho a Darzího už na jejich místě stojí veranda nová. Na první pohled vypadá k nerozeznání od té původní, ale už na ten druhý... má hned dvě zásadní novinky. Jednak jsou jinak řešená okna - dvě těžké nahoru se vyklápějící okenice zmizely a místo nich je v rohu u sporáku snadno otvíratelná běžná okenice. Druhou změnou bude světlá barva nátěru uvnitř. Obě tyto novinky způsobí, že veranda nebude působit tak temným dojmem. Obyvatelé chaty ocení, že dveře jdou krásně otvírat a všechno lícuje. Ještě zbývá dokončit terénní úpravy, verandu natřít zevnitř a zabydlet, a pak může tahle nová stavba sloužit nejméně dalších... kolik let? Pokud vás dosud nenapadla otázka, jak dlouho jsme žili s první malou verandou, ptám se nyní já. Tak schválně, tipnete si? Správnou odpověď najdete na poslední fotografii. (Darzinka, 22.8.2019)
» fotografie z rekonstrukce komentáře

^

Návštěva tábora Peklo nad Zdobnicí 2019

táborová týpíčkaPo loňském společném táboření na Kvíčalce se letos náš 4. oddíl opět domluvil se skauty z Kostelce nad Orlicí na společném táboření tentokrát na jejich tábořišti. Druhou polovinu července tak strávily naše skautky a světlušky v lokalitě Peklo nad Zdobnici poblíž Vamberka. Návštěvou tábořiště v neděli 21. července jsme se přesvědčili, že si zde přibližně šedesátka táborníků žila spokojeným a družným životem. Jak můžete sami zjistit z připojených fotografií, tábor se nachází ve velmi pěkném prostředí, poskytuje solidní zázemí i v případě špatného počasí a pokud je pěkně, je jednoznačným plusem „koupačka“ v průzračné říčce. Námětem celotáborové hry byl letos Harry Potter, a jak jsme viděli na vlastní oči (a slyšeli na vlastní uši :-), mladí táborníci si jeho příběhy opravdu užívali. (Jessie, 6.8.2019)
» fotografie z návštěvy tábora komentáře

^

Naši činnost podporují: