pozastavení činnosti

Děkujeme všem dobrovolníkům,
kteří se jakkoli zapojili do pomoci veřejnosti.
Případní další zájemci se mohou obrátit na Charitu M. T.,
tel. 734 797 499.

Aktuality přihlášení k odběru novinek

Sto let státní vlajky

vlajka nad Kvíčalkou30. března slaví 100 let od oficiálního zavedení naše státní vlajka. Jako jeden ze symbolů nově vzniklé republiky prožila s naším národem mnoho radostných i hořkých chvil, byla skropena krví za těžkých časů i radostně vlála nad nadšenými davy slavícími vítězství. Můžeme být a jsme na ni hrdí, my skauti věřím dvojnásob. Slavnostně ji vyvěšujeme na letních táborech a významných akcích, skládáme před ní svůj skautský slib, který mimo jiné hovoří i o pomoci vlasti a bližním. Máme vlajku prostou, ale nezaměnitelnou, vlajku, kterou se můžeme směle prezentovat světu. Pamatujete na známé Koljovo „naš krásnyj“? Ale kdež, naše je krásná :-) (Jessie, 30.3.2019)
» větší foto komentáře

^

O zlatou kulku Oldy Šetrného

na palebné čářecV sobotu 7. března 2020 se uskutečnil již 28. ročník skautské soutěže ve střelbě ze vzduchovky „O zlatou kulku Oldy Šetrného“. Do kryté střelnici vojenské střední školy si tentokrát přišlo zastřílet 87 účastníků z našeho střediska, kteří se kromě soutěžní střelby v šesti kategoriích mohli zapojit také do tradičně bohatého doprovodného programu. Nejlepší střelci si odnesli tradiční medaile-kulky a pěkné věcné ceny od sponzorů, nejlepší družiny pak nejvíce potěšily vyhrané dorty nazdobené do podoby terčů. Více podrobností, včetně výsledků a fotografií z vydařené akce najdete na její stránce (viz odkaz níže). Poděkování patří našim sponzorům (Vojenská střední škola a VOŠ MO v Moravské Třebové, Město Moravská Třebová, cukrárna Linda, firmy OR-CZ spol. s r. o. a Evikmt - Mgr. Eva Kubínová), střeleckému klubu mládeže SBS v Moravské Třebové a samozřejmě všem, kteří jakkoli přispěli ke zdaru akce. (Jessie, 21.3.2020)
» článek, fotografie, výsledková listina komentáře

^

Dvojka na výpravě se Slunečnicemi

Dvojka a Slunečnice v Pekle7. - 9. února 2020 strávil náš 2. oddíl víkend společně s oddílem Slunečnic z Brněnce. Jako základnu jsme využili Barák, kde jsme spali. V pátek jsme se zde sešli, zabydleli se a než přišel čas jít spát, tak si zahráli pár her. V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili na výlet do Pekla a na Pastýřku, ze které jsme se těšili na guláš, co byl k obědu. Zbytek odpoledne jsme byli na Křížovém vrchu až do západu slunce a večer zůstal zpěvu a hrám na Baráku. Nedělnímu ránu patřilo balení a úklid. Po snídani jsme se rozloučili a šli domů. (Bády, 25.2.2020)
» fotografie z akce komentáře

^

Dobývání Hradiska

Dobývání Hradiska 2020Na letošním ročníku si mohly družiny z celého střediska vyzkoušet několik nových aktivit a překážek za doprovodu příběhu z historie Třebovského hradiska. Cestou na vrchol je čekalo překonání bažiny, boje s tajemným rytířem. Nevyhnuly by se luštění magického tangramu a pomocí katapultu měly oslabit obranu dobývaného Hradiska. Po překonání lávky na vrcholu se vrhnout na boj v tváří tvář lapkům, kteří se Hradiska nechtěli vzdát. To vše mohly družiny zažít na letošním ročníku. Bohužel žádná družina se k boji proti lapkům nepřidala, a tak Hradisko je stále v držení lapků, kteří dál sužují blízké okolí. Příští rok se jistě zadaří tamborům lépe shromáždit síly a lapky konečně z Hradiska vyženeme. (Bády, 24.2.2020)
» foto ve větším rozlišení komentáře

^

Rádcovký kurz TŘESK

účastníci kurzuO víkendu 17. - 19. ledna 2020 proběhla druhá a závěrečná část kurzu zaměřeného na výchovu mladých vedoucích našeho střediska. V celém jeho průběhu se učili praktickým dovednostem jako je topografie, noční slaňování nebo práce se dřevem. Kurz se zaměřoval i na teoretické znalosti týkající se metodiky výchovy, hospodaření či rétoriky. Rádcové plnili v průběhu kurzu úkoly v rámci skupin vytvořených napříč oddíly a díky tomu se učili nejenom jak vést a vychovávat svoje svěřence, ale také jak spolupracovat se svými vrstevníky na středisku. Pro 13 úspěšných účastníků bylo zvládnutí kurzu i prvním krokem na cestě v jejich skautském vzdělávání jako budoucích činovníků. Gratulujeme! (Pobor, 23.2.2020)
» fotografie z akce komentáře

^

Naši činnost podporují: