Aktuality přihlášení k odběru novinek

Za pokladem kapitána Rudovouse

Červená šestka na výpravěDne 17. září 2016 se jedna z našich družinek, konkrétně Červená šestka, vydala na cestu za pokladem kapitána Rudovouse. Sraz byl v 9:55 na autobusovém nádraží, kde se děti seznámily s legendou. Naším cílem bylo přístaviště Třebařov, kde měla začít naše pouť za pokladem. Vlčata zde převzala mapu, buzolu a úkol dostat se na Rychnovský vrch. Cesta byla příjemná do doby, než začalo pršet. Náladu to ale nikomu nezkazilo ani poté, co se párkrát zabloudilo. Na kopci se vařil poctivý pirátský guláš. Další cesta směrem na Staré Město byla dlouhá, ale po doplnění energie v podobě svačiny jsme nakonec dorazili až do Moravské Třebové. Akce se i přes špatné počasí vydařila a náladu nezkazil ani fakt, že se poklad nenašel. No snad příště... (Ben, 24.10.2016)
» celý článek a fotografiekomentář

^

Skautský den na mladějovské úzkokolejce

Skautský den na mladějovské úzkokolejce 2016Na pozvání pardubické krajské rady Junáka se v sobotu 24. září 2016 sjela do Mladějova na Moravě přibližně stovka světlušek, vlčat, skautů a skautek, aby si zde užili zajímavý program na téma „cestujeme po českých a moravských městech“, který na stanovištích podél trati připravili skauti ze středisek Letohrad a Moravská Třebová ve spolupráci s Mladějovskou průmyslovou dráhou a Průmyslovým muzeem Mladějov. Součástí byla samozřejmě i oblíbená jízda vláčkem po místní úzkokolejce i doprovodný program kolem místního muzea. Oproti minule panovalo na aktuálním čtvrtém ročníku akce krásné podzimní počasí, jenž by bylo škoda pro nějaký ten skautský zážitek nevyužít – viz foto k článku. (Pája N., 11.10.2016)
» fotografie z akcekomentář

^

Travní brigáda 1. oddílu, 13. září 2016

vlčata na brigáděNa našem skautském „Baráku“ provádí rekonstrukci střechy stavební firma, ale vše, na co stačíme, samozřejmě i nadále řešíme svépomocí. Slunného zářiového dne využila vlčata z prvního oddílu Bílá stopa k zušlechtění okolí kluboven. Indy posekal trávu a jeho svěřenci ji vzorně shrabali, jak se můžete přesvědčit na připojených fotografiích. Že si užitečnou práci zpestřili nějakými těmi legráckami a pošťuchováním, se rozumí tak nějak samo sebou, to prostě k neposedným vlčatům jednoduše patří :-) (Jessie, 10.10.2016)
» fotografie z akcekomentář

^

Nultý ročník Obří hamakové přespávačky

hamaková přespávačka na HradiskuKonec letošních prázdnin moravskotřebovští skauti završili zbrusu novou akcí. Na popud zamyšlení, kolik z toho, co se po táboře plánovalo, se ještě nestihlo, vznikl spontánní nápad ukončit léto společně na hamakové přespávačce. Instrukce zněly jasně – kdo má hamak, tak ho popadne a půjde, kdo ho nemá, popadne karimatku a spacák a půjde taky. Buřta k ohýnku a kytaru s sebou, víc asi potřeba není... a přesně takto se vše uskutečnilo. V úterý 30. srpna 2016 jsme se v podvečer sešli pod Hradiskem, jehož vrcholek byl cílem k přespání. Dorazilo nás celých 16 kousků, což je skóre na tak rychle vymyšlenou akci vskutku krásné! Po rozdělání ohně a opečení buřtů jsme se jali uvázat hamaky. Vrcholným dílem se stalo pětipatro vedoucích, ani děti ale nezůstaly zcela pozadu. Před spaním se ještě nějakou dobu střídavě zpívalo a rozjímalo u ohně, pak už jsme se vydali k hamakovým dobrodružstvím pod čistým, hvězdami posetým nebem. Přes lehkou zimu nám bylo moc prima, a co teprve po zjištění, že v řádění s hamaky zkrátka mezí není. Sečteno podtrženo – fajn akce, fajn lidé, fajn všechno. Příští rok tedy znovu! A pak zas, a tak dál... tradice započata :-) (Mirka, 10.9.2016)
» fotografie z akcekomentář

^

Tábor sbalen v rekordním čase

balení tábora na Kvíčalce, 28. 8. 2016S koncem léta nastává konečná i pro táboření na Kvíčalce. V neděli 28. srpna 2016 se zde proto sešlo několik desítek obětavých brigádníků, kteří se společně s posledním turnusem Bratislaváků pustili do sklízení táborového městečka. Bez většího přehánění můžeme tvrdit, že tábor nám mizel doslova před očima, intenzivnímu pracovnímu nasazení velela dobrá nálada a panovala příjemná atmosféra. I proto již krátce po poledni bylo nahrubo sbaleno. Pochvala a poděkování patří všem, kteří přišli, přiložili jakkoliv ruku k dílu a pomohli tak k hladkému průběhu přípravy tohoto kouzelného místa na zasloužený odpočinek. (Mirka, 9.9.2016)
» fotografie z akcekomentář

^