Aktuality přihlášení k odběru novinek

Odchod na tábor

odchod na táborS počátkem prázdnin byla zahájena také sezóna letních táborů. V první dekádě července tábořily na Kvíčalce společně 1. a 6. oddíl. V neděli 10. července 2016 se na společné čtrnáctidenní táboření na naší základně vydaly 2. a 4. oddíl. Tradiční nakládka bagáže proběhla na autobusovém nádraží, a jelikož bylo tentokrát táborníků víc než šedesát, byla toho nakonec vrchovatá traktorová vlečka. Po rychlém rozloučení s rodiči pak již nic nebránilo vyrazit po svých vstříc táborovým dobrodružstvím… (Jessie, 12.7.2016)
» fotografiekomentář

^

Cesta na severozápad 2016

dovednostní zkouška (převoz vody)Pošestnácté jsme v souvislosti se Dnem dětí organizovali cyklistickou akci pro veřejnost „Cesta na severozápad“. V neděli 5. června 2016 se 84 účastníků vydalo na trať mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem, aby si užilo pohodové dopoledne v přírodě, spojené s aktivním pohybem a plněním nenáročných úkolů na 16 traťových kontrolách. Počasí nám přálo a dle ohlasů a zápisů v návštěvní knize se letošní „Cesta“ líbila. Na organizaci se podílelo rekordních 40 pořadatelů, kterým patří velký dík, stejně jako Městu Moravská Třebová za finanční podporu a členům střeleckého klubu mládeže SBTS v Moravské Třebové za pomoc. (Jessie, 15.6.2016)
» podrobnější článek, fotografie, návštěvní kniha aj.komentář

^

Krajské kolo Závodu vlčat a světlušek 2016

vlčata při závoduV sobotu 4. června 2016 se vlčata z naší Modré šestky, jako hlídka postupující ze základního kola svitavského okresu, zúčastnila krajského kola Závodu vlčat a světlušek 2016 v Pardubicích. Na devíti kontrolách musela vlčata prokázat znalosti a dovednosti hned z několika oborů, včetně například překonání řeky Chrudimky na loďce. V konkurenci na úrovni krajského kola obsadila Modrá šestka pěkné sedmé místo z dvanácti hlídek vlčat. Byl to vydařený den, který si naši vlci opravdu užili. (Indy, 13.6.2016)
» podrobnější článek, fotografie, výsledkykomentář

^

Sovičky na in-linech

Sovičky na in-linechSchůzka Soviček byla v pátek 3. června 2016 vskutku speciální, neboť se celá odehrála na in-linech. Světlušky nasadily brusle a prosluněné odpoledne strávily na místní stezce, kde si užily kupu legrace a vypilovaly své sportovní umění. Velká pochvala patří zejména těm z nich, které na bruslích stály poprvé, do učení se pustily s velkým nasazením a i přes drobné pády odcházely ze schůzky s úsměvem :-) (Pája N., 6.6.2016)
» foto z akcekomentář

^

Třetí část TŘESKU za námi

TŘESK - 3. částV pátek 27. května 2016 se na Baráku konala třetí část našeho rádcovského kurzu TŘESK. Tentokrát se počáteční nervozita účastníků dala krájet, neboť došlo na prezentaci jejich skupinových projektů - plánování výpravy. Obavy byly zbytečné, neboť se většině podařilo pod vedením mentorů práci obhájit a hezky odprezentovat (a to i za velmi úsporných prostorových podmínek). Odměnou jim byla nejen podpora ostatních, ale rovněž i detailní zpětná vazba od všech instruktorů. Nezbývá než doladit drobnosti a těšit se na závěrečný červnový víkend, který je s plánovanými výpravami hezky propojen :-) (Pája N., 30.5.2016)
» foto z TŘESKu č.3komentář

^