stavění tábora na Kvíčalce 2022

Aktuality odběr novinek čtečkou RSS naše středisko na Instagramu naše středisko na Facebooku

Cesta na severozápad 2022

V blankytně slunečné nedělní dopoledne 5. června 2022 vyrazilo 48 „dobrodruhů“ na 20. ročník cyklistické Cesty na severozápad. Čekalo na ně pohodových cca 12 km a 15 traťových kontrol, které všestranně prověřily jejich připravenost na cestu „divočinou“. Obstáli všichni a dle ohlasů byli s připraveným programem spokojeni. Střílelo se z luku i pušky, lovili se „bizoni“, házelo se lasem, měnilo se upadlé kolo u vozu, lanové aktivity byly letos dokonce zdvojené, řešily se věci nevážné, ale i první pomoc a bezpečnost silničního provozu. Každý si mohl přijít na své, bavili se děti, dospělí a vlastně i skautští pořadatelé (38). Díky všem, kteří se aktivně zapojili do organizace letošní Cesty. (Jessie, 7.6.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Velikonoční výprava 2. a 4. oddílu

O velikonočním víkendu 5. - 17. dubna 2022 se 2. a 4. oddíl rozhodl uspořádat společnou výpravu. Celý víkend se odehrával v Moravské Třebové a blízkém okolí a nesl se v duchu živlů a hledání posledního pátého amuletu tzv. masky duší. Celý sobotní den strávili světlušky, skautky i skauti v terénu, kde na ně čekaly stanoviště s nelehkými úkoly. Trasa byla plná šifer, úkoly někdy záludné, zaměřené na skautské znalosti, jiné zase praktické, jako třeba nákup surovin a následné rozdělávání ohně v polních podmínkách a vaření z těchto surovin. Všechny týmy tuto výzvu ale zvládly a doputovaly až na hvězdárnu, odkud dalekohledem měli zaměřit kříž, pod kterým se ukrývala samotná „maska duší“. Bohužel děti nebyli jedinými, komu se podařilo tento kříž zaměřit, a proto se k tomuto kříži vypravil i IZS v čele s hasiči, vše se naštěstí vysvětlilo a výprava měla zdárný konec se spoustou úsměvů na tvářích všech účastníků i vedoucích. (Simča, 29.4.2022)
» fotografie komentáře

-^-

12. skautský společenský večer

12. skautský společenský večerPo dvouleté odmlce do toho roverský kmen opět praštil a v čele se Simčou a Lenčou se opět vrhl do pořádání dalšího skautského plesu. Pro skauty a příznivce skautingu z řad rodičů, přátel a kamarádů společně v sobotu 2. dubna 2022 uspořádal v linhartickém kulturním domě již 12. skautský společenský večer. O zábavu letos opět nebyla nouze, hned na startu se o ni postarali roveři svým předtančením, které letos bylo pro některé opravdovým překonáním svých fyzických sil. K tanci hrála kapela ZN a po půlnoci došlo i na tradiční společný tanec. Nechybělo ani občerstvení všeho druhu včetně tradičních jednohubek, guláše, dále také bohatá soutěž o ceny a fotokoutek. Účast byla i letos více než výborná (cca 200 osob) a kdo přišel, tak určitě neprohloupil, dobře se bavil a protančil minimálně jedny střevíce! (Simča, 28.4.2022)
» vše o akci, fotografie, video komentáře

-^-

Brigáda na Baráku

brigáda na BarákuV sobotu 23. dubna 2022 se usilovně brigádničilo na našem skautském Baráku. Pokračovaly zejména terénní úpravy nezbytné pro stavbu boční opěrné zídky a zarovnání plácku pro hřiště. I přes to, že práce s kamenitou půdou není žádná legrace, udělal se viditelný kus díla, který nás zase o kousek přiblížil k pěknému a praktickému okolí kluboven. Brigádníkům díky! (Jessie, 25.4.2022)
» fotografie z akce komentáře

-^-

Výprava 1. oddílu do Moravského krasu

vlčata v Moravském krasuKonečně! Po dvouleté pauze díky covidovým restrikcím se mohla opět naše smečka, tradičně na Zelený čtvrtek (14. 4. 2022), vypravit do Moravského krasu za krásami tajuplných jeskyní. Nakonec se nás na tuto akci sešlo 9 vlčat a 4 vedoucí. Navzdory stále horším spojům jsme nakonec v pořádku vystoupili na cílové zastávce před Holštějnem, odkud jsme dále pokračovali po červené trase. Po cestě jsme prozkoumali Starou a Novou Rasovnu, zříceninu hradu Holštejn a hladomornu („lidomornu“). Odtud už nám chybělo jen několik málo kilometrů k Sloupsko-šošůvským jeskyním, kde naše smečka měla domluvenou prohlídku. V jeskyních jsme strávili více než 70 minut. Pak už nastal čas se rozloučit a vydat se na cestu domů. Ani cesta zpět nebyla bez problémů, ale výprava jako taková se nám vydařila. Dokonce nám po celou dobu svítilo krásně slunce. Na nadšených a usměvavých tvářích našich vlčat bylo patrné, že si výlet patřičně užila. (Indy, 19.4.2022)
» celý text a fotografie komentáře

-^-

Naši činnost podporují: