V sobotu 14. července se uskutečnil Sraz Kvíčaláků u příležitosti 50. sezóny táboření na Kvíčalce. Za krásného počasí se sešlo 120 účastníků všech generací (na fotu z odpoledního nástupu nejsou všichni), aby pobylo na místě, které je pro ně srdeční záležitostí. Pohodové odpoledne vyvrcholilo večerním táborákem, který se za zpěvu a povídání protáhl do časných ranních hodin. O akci postupně přineseme další informace včetně fotografií.

fotogaleriefotografie ze srazu:

Aktuality přihlášení k odběru novinek

Moravskotřebovská televize natáčela na Kvíčalce

MTTV na KvíčalceV rámci červencového zpravodaje Moravskotřebovské televize (MTTV) dostala čtyřminutový prostor i reportáž z letního tábora 4. oddílu na Kvíčalce. Pěkně sestříhané video ukazuje „v kostce“ běžné táborové dění, nechává hovořit vedoucí i děti a vrcholí dramatickou scénou z táborové hry Záchranka, při které si mladí táborníci musí poradit v téměř autenticky nasimulované dopravní nehodě a ošetřit zraněné. Děkujeme redaktorům MTTV za propagaci skautingu i zajímavý „pohled zvenčí“. (Jessie, 14.8.2018)
» zpravodaj MTTV, červenec 2018 (od 9:03 do 13:10)komentář

^

Nový totem na Kvíčalce je Made in Slovakia :-)

nový totem na KvíčalceProstor u táboráku na Kvíčalce po mnoha letech opět okrášlil stylový dřevěný totem. Jeho autorem je Katka, vedoucí táborníků z Bratislavy, kteří již tři desetiletí táboří o prázdninách na Kvíčalce a stejně jako my si k ní vytvořili silné pouto (viz www.kvicalka.sk). Katka na totemu trpělivě pracovala ve volných chvilkách na táboře troje prázdniny a výsledek určitě stojí za to - ostatně posuďte sami. (Jessie, 14.8.2018)
» fotografie totemukomentář

^

Tábor skautek a skautů na Kvíčalce

tábor na KvíčalceV druhém čtrnáctidenním turnusu letos tábořila na Kvíčalce děvčata ze 4. oddílu. Jelikož naši vlastní skauti dali přednost táboru mimo Kvíčalku, přizvala si ke společnému táboření skauty a skautky z Kostelce nad Orlicí. Přes drobné počáteční problémy, kdy bylo třeba sladit přeci jen trochu jiné zvyklosti, přístupy, tradice apod., byla ve finále šedesátka táborníků maximálně spokojena a podle ohlasů by si takový tábor klidně zopakovala. (Jessie, 13.8.2018)
» fotografie z návštěvy táborakomentář

^

Na táboře vlčat na Kvíčalce

večerní táborákPrvní dva prázdninové týdny letos táboří na Kvíčalce 1. oddíl vlčat. V pátek 6. července 2018 jsme s oldskauty rádi přijali pozvání na večerní táborák a vypravili se na návštěvu tábora. Zúčastnili jsme se večerního nástupu, kde patnáctka vlčat hodnotila se svými vedoucími a rádci denní program včetně výsledků celotáborové hry, ve které statečně bojují jako zaklínači proti nebezpečným stvůrám sužujícím jejich zemi. Po setmění pak byl zapálen slavnostní táborák, u kterého jsme si společně zazpívali a pobavili se osobitými vlčáckými scénkami. Počasí mladým táborníkům zatím docela přeje a z toho, co jsme viděli a slyšeli, lze usuzovat, že jsou spokojeni a letní tábor si užívají. (Jessie, 6.7.2018)
» fotografie z návštěvy táborakomentář

^

Stavění tábora na Kvíčalce

stavění tábora na KvíčalceSérie červnových brigád na Kvíčalce byla v sobotu 30. června 2018 zakončena stavěním tábora. Byly vyneseny a smontovány stany, táborové náměstíčko rostlo doslova před očima. Počty brigádníků výrazně posílily obětaví rodiče, bez jejichž významné pomoci by se práce výrazně protáhly (děkujeme moc). Pracovalo se také na dalším nezbytném zázemí pro táboření (rozvod vody pro hygienu i kuchyň aj.). Hned následující den nastupoval letošní první turnus táborníků – vlčata z 1. oddílu. (Jessie, 1.7.2018)
» fotografie z brigádykomentář

^

Naši činnost podporují: