Aktuality přihlášení k odběru novinek

Výprava Lišek do České Třebové

Lišky na výpravěV pátek 29. září 2017 kolem 16:00 jsme se téměř celá družinka sešly na vlakovém nádraží s jasným cílem - užít si společně nadcházející víkend u skautů z České Třebové. Dovézt se až tam by nebyla taková zábava jako vystoupit o zastávku dříve a zbytek cesty si hezky dojít po svých. Vystoupily jsme tedy už v Třebovicích a čekalo nás asi 9 km s batohy na zádech. Po ubytování jsme si k večeři za odměnu připravily palačinky, trochu odpočinuly a ještě si udělaly pěknou večerní procházku po České Třebové. V sobotu jsme vyšplhaly na nedaleký kopec Kozlov, kde jsme si nahoře u rozhledny rozdělaly oheň a opekly párky. Cestou zpátky jsme si prohlédly pravěkou osadu Křivolík a pak už hurá do bazénu. V neděli ráno nás čekal úklid klubovny a cesta vlakem domů. Celý víkend jsme si pořádně užily, nachodily pár kilometrů a hlavně společně strávily čas. Těšíme se na další akci. (Nikča, 15.10.2017)
» celý článek a fotografiekomentář

^

Stonožky a Orlíci v Pardubicích

naše výprava na pardubickém zámkuV čase velikonočním se družiny Orlíků a Stonožek spolu se svými vedoucími vypravily prozkoumat krásy Pardubic (krycí jméno Koněpůlky). Kromě vtipné hry po cestě vlakem nás dále čekalo zabydlení v opravdu exkluzivní klubovně místních vodních skautů. Jako další byla v plánu příjemná procházka městem, místními parky až na zámek a jeho zahrady, kde jsme se vyžili v krmení pávů. Ještě více legrace jsme si užili na „tour de dětské hřiště“, kterých jsme po cestě potkali opravdu hodně. Den jsme zakončili v doslova Grandiózním kulturáčku se společenskými hrami a tanečními podložkami, kde všichni z nás téměř vytancovali duši. V dalších dnech nás čekaly věci jako boulderingová stěna, oběd v americké restauraci, laser game aréna, hra v centru města, kde jsme si vyzkoušeli, jak moc jsme dávali pozor v předchozích dnech a v neposlední řadě nekonečná zábava a smích. (Anett, 13.10.2017)
» článek s odkazy na fotografie a videokomentář

^

Brigády na úklid okolí Baráku

odvoz stavební sutiS koncem srpna se přiblížil také začátek školního, a tedy i skautského roku. Interiér našeho skautského Baráku je na zahájení činnosti družin více méně připraven, i když i zde je pořád co dodělávat a vylepšovat, ale okolí kluboven příliš reprezentativní není (klubovny měly přednost). Zorganizovat v čase letních táborů, dovolených a cestování hromadnou brigádu je problematické, takže se kolem Baráku pracovalo v malých skupinkách. 22. srpna se opravovaly schody a dlažba, 26. srpna se odvezlo něco drobné stavební suti a 29. srpna se sekala tráva a vyvezla fůra suti a jiných pozůstatků po rekonstrukci kluboven. I když ani zdaleka není hotovo, díky všem, kteří doslova „v potu tváře“ pomohli vylepšit okolí Baráku. (Jessie, 31.8.2017)
» fotografie z brigádkomentář

^

Sbaleno, uklizeno

vyklizené tábořiště na KvíčalceS blížícím se koncem prázdnin došlo i na poslední turnus tábořících a následné sbalení tábořiště na Kvíčalce. V sobotu 26. srpna 2017 se zde sešly asi tři desítky obětavých brigádníků všech věkových kategorií, kteří se pustili do sklízení táborového městečka, ukládání a odvozu materiálu. Všichni pracovali opravdu s nasazením, a tak tábor doslova mizel před očima a krátce po poledni bylo více méně sbaleno. Pochvala a poděkování patří všem, kteří přišli, přiložili ruce k dílu a pomohli tak k hladkému průběhu akce. Vyklizené táborové náměstíčko na rok „osiřelo“, ale chatu a blízké okolí čeká celoroční víkendový provoz. (Jessie, 30.8.2017)
» vyklizené tábořiště na Kvíčalcekomentář

^

U bratislavských táborníků v Zadním Arnoštově

tábořiště v Zadním ArnoštověNa skupinu táborníků z Bratislavy, která k nám na Kvíčalku v létě pravidelně jezdí už řadu let, letos bohužel na našem tábořišti termín nevyšel. Pronajali si proto základnu v nedalekém Zadním Arnoštově, která je sice menší než Kvíčalka, ale pro táboření poskytuje přibližně stejné podmínky. Nedalo nám nevyužít přátelské pozvání a alespoň na chvíli se u „Bratislaváků“ nestavit. Vedoucí Katka nás provedla táborem (viz fotografie) a potom došlo na dlouhé povídání, neboť společného toho máme hodně a rozumíme si, nejen pokud jde o řeč :-) Doufejme, že příští rok opět melodická „slovenčina“ zazní na Kvíčalce. (Jessie, 29.8.2017)
» fotografie z návštěvykomentář

^

Naši činnost podporují: