pozvánka na skautskou soutěž ve střelbě ze vzduchovky

Aktuality přihlášení k odběru novinek

Krajský volební sněm Junáka

krajský volební sněm Junáka, PardubiceV sobotu 21. prosince 2017 se v Pardubicích konal krajský volební sněm Junáka, jehož hlavním úkolem bylo zvolení nové krajské rady a vyjádření se k tématům předsněmovní diskuze před XV. Valným sněmem Junáka 24. – 26. března 2017 ve Velkém Meziříčí. Staronovým předsedou krajské rady byl zvolen Jan Stejskal – Johan z našeho střediska a místopředsedou Tomáš Vítek – Datel. Ve stejném složení zůstala i revizní komise. Jako delegátky naše středisko na sněmu reprezentovaly Jitka Vojtková a Eliška Nislerová. (Jitule, 23.1.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Dobývání Hradiska 2017

lítý boj pod HradiskemDruhý ročník akce 2. oddílu – Dobytí Třebovského hradiska – se letos konal v sobotu 14. ledna. Účastníků bylo méně než minulý rok, o dobývání se pokoušely jen tři družiny. Akce probíhala v trochu odlišném stylu než minule, družiny představovaly partyzánské skupinky, které měly za úkol odpálit radiovou stanici (budka na „Závoďáku“) a zamezit tak nepříteli, který obsadil Hradisko, komunikovat se spojenci. Aby se jim to povedlo, nejdřív musely oběhnout tři stanoviště, kde vždy dostaly něco, co by jim umožnilo stanici zneškodnit. To se taky nakonec všem skupinám povedlo a Hradisko bylo dobyto zpět. Doufáme, že příští rok bude účast větší a těšíme se na všechny, kteří budou mít chuť si Hradisko opět dobýt. (Maci, 19.1.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Zemřel JUDr. Jiří Navrátil – místostarosta Junáka

bratr Jiří NavrátilV pondělí 16. ledna 2017 ve věku 93 let bohužel opustil naše řady bratr Jiří Navrátil – místostarosta (dříve starosta) Junáka, aktivní skaut, bojovník proti nacismu i komunismu, politický vězeň, který prošel peklem uranových lágrů, dělník, právník a novinář, držitel vysokých skautských vyznamenání… a člověk, který bezezbytku naplňoval ono známé „jednou skautem, navždy skautem“. O svých bohatých životních zkušenostech dokázal zajímavě a s laskavým humorem vyprávět a na vzdělávacích i jiných skautských akcích je předávat mladším generacím. S bratrem Navrátilem jsme měli možnost se osobně seznámit mj. i na sněmu oldskautů, který jsme pořádali v Moravské Třebové. Odešla další z velkých osobností českého skautingu – čest jeho památce. (Jessie, 17.1.2017)
» o Jiřím Navrátilovi ve Wikipediikomentář

^

Akce BBB: BeruškoBorůvčíBobování

Berušky a BorůvkySněhová nálož minulých týdnů nebývá v posledních letech zrovna zvykem, proto všichni této radosti využívají, jak jen se dá. Řádit do sněhu chodí i starší členové střediska a nezahálíme ani s těmi nejmladšími. Páteční schůzky družin Berušek a Borůvek 13. 1edna 2017 proběhly ve znamení bobování, sáňkování, stavění sněhuláků a jiných sněhových hrátek. O tom, že si to užily děti, ale i vedoucí, se můžete přesvědčit na videích a fotografiích. (Mirka, 16.1.2017)
» fotografie z akcekomentář

^

Čtyři úspěšné měsíce nových světlušek za námi

BorůvkyIV. oddíl se v září 2016 po zdařilém náboru rozrostl o 10 nových světlušek. Mohly tak vzniknout rovnou dvě družinky Borůvek a Berušek, jejichž rádkyněmi se stalo 6 šikovných Stonožek. Společně již měly možnost absolvovat několik akcí. Na začátku října zažily svůj první výšlap na rozhlednu Pastýřku v začínajícím malebném podzimu, v listopadu pak vyrazily v maskách na Lampionový průvod. Prosinec pak patří tradičním akcím jako je Mikulášská schůzka a vánoční schůzka, kde měly příležitost nadělit si dárečky pod vlastnoručně ozdobený stromeček a natočit video-PF pro své rodiče a kamarády (odkaz v příloze). Jak vypadá celý náš oddíl, to na vlastní oči poprvé spatřily na vánoční oddílové akci, která proběhla před Betlémským světlem, odkud si nadšeně odnesly jako správné světlušky i svá světýlka. Vánoční atmosféru jsme završily společným zpíváním babičkám a dědečkům v domově pro seniory. Do nového roku přejeme našim světluškám spoustu dalších zážitků a dobrodružství se svými novými skautskými kamarády. (Mirka, 16.1.2017)
» celý článek, fotografie a odkaz na video-PFkomentář

^

Naši činnost podporují: