Aktuality přihlášení k odběru novinek

Dvojka na výpravě se Slunečnicemi

Dvojka a Slunečnice v Pekle7. - 9. února 2020 strávil náš 2. oddíl víkend společně s oddílem Slunečnic z Brněnce. Jako základnu jsme využili Barák, kde jsme spali. V pátek jsme se zde sešli, zabydleli se a než přišel čas jít spát, tak si zahráli pár her. V sobotu ráno jsme po snídani vyrazili na výlet do Pekla a na Pastýřku, ze které jsme se těšili na guláš, co byl k obědu. Zbytek odpoledne jsme byli na Křížovém vrchu až do západu slunce a večer zůstal zpěvu a hrám na Baráku. Nedělnímu ránu patřilo balení a úklid. Po snídani jsme se rozloučili a šli domů. (Bády, 25.2.2020)
» fotografie z akce komentáře

^

Dobývání Hradiska

Dobývání Hradiska 2020Na letošním ročníku si mohly družiny z celého střediska vyzkoušet několik nových aktivit a překážek za doprovodu příběhu z historie Třebovského hradiska. Cestou na vrchol je čekalo překonání bažiny, boje s tajemným rytířem. Nevyhnuly by se luštění magického tangramu a pomocí katapultu měly oslabit obranu dobývaného Hradiska. Po překonání lávky na vrcholu se vrhnout na boj v tváří tvář lapkům, kteří se Hradiska nechtěli vzdát. To vše mohly družiny zažít na letošním ročníku. Bohužel žádná družina se k boji proti lapkům nepřidala, a tak Hradisko je stále v držení lapků, kteří dál sužují blízké okolí. Příští rok se jistě zadaří tamborům lépe shromáždit síly a lapky konečně z Hradiska vyženeme. (Bády, 24.2.2020)
» foto ve větším rozlišení komentáře

^

Rádcovký kurz TŘESK

účastníci kurzuO víkendu 17. - 19. ledna 2020 proběhla druhá a závěrečná část kurzu zaměřeného na výchovu mladých vedoucích našeho střediska. V celém jeho průběhu se učili praktickým dovednostem jako je topografie, noční slaňování nebo práce se dřevem. Kurz se zaměřoval i na teoretické znalosti týkající se metodiky výchovy, hospodaření či rétoriky. Rádcové plnili v průběhu kurzu úkoly v rámci skupin vytvořených napříč oddíly a díky tomu se učili nejenom jak vést a vychovávat svoje svěřence, ale také jak spolupracovat se svými vrstevníky na středisku. Pro 13 úspěšných účastníků bylo zvládnutí kurzu i prvním krokem na cestě v jejich skautském vzdělávání jako budoucích činovníků. Gratulujeme! (Pobor, 23.2.2020)
» fotografie z akce komentáře

^

Středisková diskuze

moderátor v akciV neděli 16. února 2020 dopoledne se pod vedením zástupce vedoucího střediska konala středisková diskuze, které se zúčastnili vedoucí oddílů a jejich zástupci. Cílem neformální, ale moderované rozpravy bylo najít nedostatky ve fungování střediska a oddílů (včetně návrhů na jejich řešení), nové nápady na zlepšení naší práce a vzájemně si vyjasnit stanoviska k různým otázkám. Tříhodinová debata v základních okruzích Lidé, Vztahy a Majetek přinesla až nečekaný počet podnětů, které budou předloženy střediskové radě, rozpracovány a postupně realizovány. Všichni přítomní se shodli, že „pilotní“ středisková diskuze byla užitečná a bude dobré ji čas od času zopakovat. (Jessie, 20.2.2020)
» fotografie z akce komentáře

^

Orlické hory podesáté

účastnické fotoUž podesáté si skupina vedoucích z našeho střediska vyrazila „dát si do těla“ mezi Vánocemi a Silvestrem. Letošní jubileum jsme oslavili tradiční trasou po červené značce přes Masarykovu chatu. Trasa vedla z Náchoda do Rokytnice v Orlických horách a měřila na délku 55 km. Nastoupali jsme cca 1500 výškových metrů. Akce se zúčastnili: Michal, Matěj, Pobor, Trčman, Mira, Liči, Betka, Zdenda, Dobi a Bády. Nutno poznamenat, že je jen jediný držitel všech desíti přechodů a to je Trčman. Platnými členy týmu se stala i trojice vedoucích (Nikča, Mirka, Janek), kteří se letos nemohli zúčastnit, ale napekli buchty, které nám přinesli „na posilněnou" na sraz. (Míra, 27.1.2020)
» foto ve větším rozlišení komentáře

^

Naši činnost podporují: