Aktuality přihlášení k odběru novinek

Návštěva tábora Peklo nad Zdobnicí 2019

táborová týpíčkaPo loňském společném táboření na Kvíčalce se letos náš 4. oddíl opět domluvil se skauty z Kostelce nad Orlicí na společném táboření tentokrát na jejich tábořišti. Druhou polovinu července tak strávily naše skautky a světlušky v lokalitě Peklo nad Zdobnici poblíž Vamberka. Návštěvou tábořiště v neděli 21. července jsme se přesvědčili, že si zde přibližně šedesátka táborníků žila spokojeným a družným životem. Jak můžete sami zjistit z připojených fotografií, tábor se nachází ve velmi pěkném prostředí, poskytuje solidní zázemí i v případě špatného počasí a pokud je pěkně, je jednoznačným plusem „koupačka“ v průzračné říčce. Námětem celotáborové hry byl letos Harry Potter, a jak jsme viděli na vlastní oči (a slyšeli na vlastní uši :-), mladí táborníci si jeho příběhy opravdu užívali. (Jessie, 6.8.2019)
» fotografie z návštěvy tábora komentáře

^

Na táboře vlčat na Kvíčalce

večerní nástupPrvní dva prázdninové týdny letos táboří na Kvíčalce 1. oddíl vlčat. V sobotu 6. července 2019 jsme s oldskauty rádi přijali pozvání na večerní táborák a vypravili se na návštěvu tábora. Zúčastnili jsme se večerního nástupu, kde mladí táborníci rozdělení do čtyřech táborových družin hodnotili se svými vedoucími a rádci denní program včetně výsledků celotáborové hry, která má letos pirátské téma. Po setmění pak byl zapálen první letošní táborák, u kterého jsme si společně zazpívali a pobavili se svéráznými vlčáckými scénkami. Počasí tábořícím zatím přeje a z toho, co jsme viděli a slyšeli, lze usuzovat, že jsou spokojeni a letní tábor si užívají. (Jessie, 7.7.2019)
» fotografie z návštěvy tábora a krátké video z táboráku komentáře

^

Stavění tábora na Kvíčalce

montáž stanůČervnové brigádnické úsilí na Kvíčalce bylo v sobotu 29. června 2019 zakončeno stavěním tábora. Ze skladu byly vyneseny a na táborovém náměstíčku smontovány stany, zprovozněna kuchyň, umývárka aj. Počty brigádníků posílily obětaví rodiče, bez jejichž významné pomoci by se práce výrazně protáhly (děkujeme moc). Během pár hodin tak byl tábor připraven přijmout první turnus táborníků, kterým letos jsou vlčata z 1. oddílu. (Jessie, 1.7.2019)
» fotografie ze stavby tábora komentáře

^

Cesta na severozápad 2019

spokojená účastnice :-)Po devatenácté jsme v neděli 9. června 2019 organizovali pro veřejnost cyklistickou Cestu na severozápad. Počasí bylo luxusní, organizačně vše klaplo a na trať mezi Udánkami a Hřebečským hřebenem se vydalo pěkných 91 účastníků. Na patnácti traťových kontrolách na ně čekal pestrý program - podle ohlasů se nenudili ani děti ani dospělí. Letošnímu nejmladšímu aktivnímu účastníkovi byly čtyři roky, nejstaršímu šestapadesát. Na organizaci se podílelo 38 pořadatelů. Děkuji jim za zodpovědný přístup i odvedenou práci (že si jí cení i účastníci, se můžete sami přesvědčit ze zápisů v návštěvní knize) a děkuji i všem, kteří s námi letos na Cestu vyrazili. Vždyť jejich účast a spokojenost jsou pro nás pořadatele nejlepší odměnou. (Jessie, 11.6.2019)
» celý článek, fotografie, návštěvní kniha aj. komentáře

^

Borůvky a Tygřice vyzdobily klubovny

Borůvky a Tygřice vyzdobily klubovnyKdyž byl náš skautský Barák nedávno tak hezky uklizen, chtěly jsme přidat i nějakou výzdobu. Proto jsme na okna v každé klubovně i na schodišti daly závěsné kytičky, které jsme vyráběly na schůzce Borůvek a Tygřic. A povedlo se! Úklid i výzdoba byly pochválený na květnové střediskové radě samotným střediskovým vedoucím :-) (Lenča, 22.5.2019)
» fotografie výzdoby komentáře

^

Naši činnost podporují: