Aktuality přihlášení k odběru novinek

Brigády na úklid okolí Baráku

odvoz stavební sutiS koncem srpna se přiblížil také začátek školního, a tedy i skautského roku. Interiér našeho skautského Baráku je na zahájení činnosti družin více méně připraven, i když i zde je pořád co dodělávat a vylepšovat, ale okolí kluboven příliš reprezentativní není (klubovny měly přednost). Zorganizovat v čase letních táborů, dovolených a cestování hromadnou brigádu je problematické, takže se kolem Baráku pracovalo v malých skupinkách. 22. srpna se opravovaly schody a dlažba, 26. srpna se odvezlo něco drobné stavební suti a 29. srpna se sekala tráva a vyvezla fůra suti a jiných pozůstatků po rekonstrukci kluboven. I když ani zdaleka není hotovo, díky všem, kteří doslova „v potu tváře“ pomohli vylepšit okolí Baráku. (Jessie, 31.8.2017)
» fotografie z brigádkomentář

^

Sbaleno, uklizeno

vyklizené tábořiště na KvíčalceS blížícím se koncem prázdnin došlo i na poslední turnus tábořících a následné sbalení tábořiště na Kvíčalce. V sobotu 26. srpna 2017 se zde sešly asi tři desítky obětavých brigádníků všech věkových kategorií, kteří se pustili do sklízení táborového městečka, ukládání a odvozu materiálu. Všichni pracovali opravdu s nasazením, a tak tábor doslova mizel před očima a krátce po poledni bylo více méně sbaleno. Pochvala a poděkování patří všem, kteří přišli, přiložili ruce k dílu a pomohli tak k hladkému průběhu akce. Vyklizené táborové náměstíčko na rok „osiřelo“, ale chatu a blízké okolí čeká celoroční víkendový provoz. (Jessie, 30.8.2017)
» vyklizené tábořiště na Kvíčalcekomentář

^

U bratislavských táborníků v Zadním Arnoštově

tábořiště v Zadním ArnoštověNa skupinu táborníků z Bratislavy, která k nám na Kvíčalku v létě pravidelně jezdí už řadu let, letos bohužel na našem tábořišti termín nevyšel. Pronajali si proto základnu v nedalekém Zadním Arnoštově, která je sice menší než Kvíčalka, ale pro táboření poskytuje přibližně stejné podmínky. Nedalo nám nevyužít přátelské pozvání a alespoň na chvíli se u „Bratislaváků“ nestavit. Vedoucí Katka nás provedla táborem (viz fotografie) a potom došlo na dlouhé povídání, neboť společného toho máme hodně a rozumíme si, nejen pokud jde o řeč :-) Doufejme, že příští rok opět melodická „slovenčina“ zazní na Kvíčalce. (Jessie, 29.8.2017)
» fotografie z návštěvykomentář

^

Karel Metyš na Kvíčalce

Karel Metyš na KvíčalceV neděli 23. července 2017 zavítal mezi táborníky na Kvíčalce Karel Metyš, zasloužilý skaut a čerstvý držitel ceny města Moravská Třebová. Nejprve si v doprovodu dětí se zájmem prohlédl tábor, který před téměř padesáti lety pomáhal budovat, a poté proběhla neformální beseda. Při ní mladým posluchačům barvitě vyprávěl o počátcích svého skautovaní, o svém věznění za demokratické názory, o nelehké obnově skautingu v období 1968-70, kdy byl vedoucím moravskotřebovského střediska Junáka, o svých vodáckých, turistických a hudebních aktivitách… prostě o svém určitě zajímavém životě a životních zkušenostech. Poctivě zodpověděl spoustu zvídavých dotazů, za což si vysloužil tradiční kvíčalovské „umííí“, stejně jako za staré písničky, které zahrál na kytaru. Když nastal čas oběda, obdržel zaslouženou porci i čestný host – jak jinak než do ešusu :-) (Jessie, 24.7.2017)
» fotografie z návštěvykomentář

^

Na táboře vlčat v Trpíku

tábor v TrpíkuVlčata z 1. oddílu Bílá stopa tábořila od 2. do 15. července 2017 na tábořišti svitavských skautů v Trpíku. 28 táborníků zabydlelo stylové tábořiště (viz foto) mezi kopci nad vesnicí. Vedoucí a rádci připravili vlčatům zajímavý program, včetně celotáborové hry Jurský park. Počasí tábořícím přálo, i když zrovna během krátké návštěvy, ze které jsou připojené fotografie, krátce zapršelo. I takové chvíle, kdy počasí dočasně zažene táborníky z přírody pod střechu jídelny, však k táboru prostě patří. (Jessie, 16.7.2017)
» fotografie z návštěvy táborakomentář

^

Naši činnost podporují: