letní tábor na Kvíčalce 2021

Aktuality odběr novinek čtečkou RSS naše středisko na Instagramu naše středisko na Facebooku

Zemřela Květa Weissarová

Květa Weissarová na srazu Kvíčaláků 2018Dne 7. července 2021 ve věku 88 let zemřela Květoslava Weissarová, manželka Vladimíra Weissara st. – Ladi, mnohaletého kvíčalovského táborového vedoucího a prvního novodobého vedoucího našeho skautského střediska. Květa sama v hektickém období budování střediska na přelomu šedesátých a sedmdesátých let působila jako vedoucí u družiny Včelek a také na letních táborech. I po ukončení aktivní činnosti ve středisku se stále zajímala o dění v něm a v rámci zdravotních možností se účastnila našich akcí. Ke svým zásluhám vždy přistupovala velice skromně, ale kdo ji znal, ví, že v ní ztrácíme nejen jednoho z posledních pamětníků zmíněného období, ale i spřízněného člověka, kterému nepochybně patří místo v pomyslné střediskové síni slávy. (Jessie, 7.7.2021)
» smuteční oznámení komentáře

^

Tábořiště na Kvíčalce připraveno

stavba táboraV soboru 26. června 2021 se na Kvíčalce konala poslední předtáborová brigáda, na které byly postaveny stany a dokončovány další, pro běh tábora nezbytné práce. Za pěkného dne se zapojil dostatečný počet lidí, včetně skupiny rodičů a dalších dospělých, takže tábor doslova rostl před očima. Nyní už má svůj obvyklý prázdninový ráz a jediné, co ještě chybí, jsou malí táborníci. Ti, přes jistá omezení daná proticovidovými opatřeními, nastoupí se začátkem července. Další turnusy pak budou následovat jeden za druhým. (Jessie, 27.6.2021)
» fotografie ze stavby tábora komentáře

^

Operace PVC 2021

část posbíraného obsahuLetošní skautský jarní úklid přírody „Operace PVC“ se vzhledem k platným protikovidovým opatřením netradičně konal jen ve formě „miniskupin“ v rámci společné akce moravskotřebovských organizací ke Dni Země. Projevilo se to menší účastí (nahlášeno cca 20 osob) i uklizenou plochou a množstvím posbíraného odpadu. I tak se ale skautským dobrovolníkům z prvního a čtvrtého oddílu v okrajových lokalitách Moravské Třebové, Kunčině a Linharticích podařilo posbírat asi tři pytle drobnějšího odpadu, dvě pneumatiky a několik větších předmětů. Všem zúčastněným patří poděkování, byť tentokrát bohužel ne přímo od Paní lesa :-) (Jessie, 5.5.2021)
» text a fotografie komentáře

^

Z činnosti 1. oddílu Bílá stopa v době covidové

vlčata na online schůzceStejně jako ostatní oddíly i my jsme byli nuceni se přesunout do online prostoru. Online schůzky měly ze začátku dvě družiny vlčat (červená, zelená), teď už jenom jedna (červená). Na programu schůzek se podílejí samy děti, které jednou za čas řeknou zpětnou vazbu na program a nasdílí přání, co by chtěly v programu vidět. Zkoušeli jsme uzlování přes kameru, různé hlavolamy…atd. Zavedli jsme skautský oddílový e-mail pro komunikaci s rodiči, dále se můžeme pyšnit novým webem, který odpovídá aktuální skautské grafice a začali jsme natáčet a vydávat výukové videa (zdravověda, uzlování, další v přípravě). I když v dnešní době je technologie na takové úrovni, že nám umožňuje komunikaci s dětmi v reálném čase a to i s obrazem, setkání v klubovně nebo výpravu to prostě nenahradí. Nezbývá nám než doufat, že už brzy budeme moci normálně „skautovat“. Všem vedoucím a rádcům, kteří se teď online věnují družinám nebo se podílí na videích, webu či jiné aktivitě pro děti patří veliké DÍKY. (Indy, 24.3.2021)
» celý článek, fotografie komentáře

^

Ohlédnutí za online programem II. chlapeckého oddílu

Minecraft 2. oddíluSpolečně s mnoho dalšími jsme se ocitli v nemilé situaci, kdy těžiště naší činnosti takřka zmizelo. V průběhu roku 2020 nebylo možné scházet se na pravidelných schůzkách a vypořádat se s touto situací pro vedoucí znamenalo nelehký úkol – prošlapávat neznámou krajinu distančního fungování. Snažili jsme se zjistit, která cesta nám bude vyhovovat a která je jen slepou uličkou. Jedním z pokusů bylo scházení se online na platformě Minecraft, ke které jsme připojili sérii úkolů a videí odehrávající se v okolí Moravské Třebové. Probíhaly také „klasické schůzky“ v online podobě, formou se však samozřejmě dost lišily. Náplní bylo mimo jiné hraní her, které se podobaly těm z běžných schůzek. Všichni jsme se shodli, že distanční činnost je náročná a osobní setkání je při našich aktivitách nenahraditelné. I nadále však budeme hledat další možnosti alternativního programu a snad brzy najdeme tu nejlépe vyhovující právě našim klukům. (Janek, 20.1.2021)
» článek, fotografie komentáře

^

Naši činnost podporují: